Ürün Detayı

Natürel Sızma Soğuk Sıkım Teneke - 5000 ml Natürel Sızma Soğuk Sıkım Teneke - 5000 ml

Natürel Sızma Soğuk Sıkım Teneke - 5000 ml

Marka: Ovilo

Ürün Kodu:

Kaz Dağları eteklerinden... Türkiye'nin Altın Madalyalı zeytinyağı...

Kasım-Aralık aylarında zeytinler olgunlaşmaya başlayınca, özenle yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir.  

27 C altında en az su ilavesi ile 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle, zeytinyağlar üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur.  

Zeytinyağların ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda saklamaya alınır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-22C derecede tutulmaktadır. 

Yağların kimyasal ve duyusal analizleri uluslararası akredite AYTB Özel Gıda Kontrol Laboratuvar'larında yapılır. Güncel analiz sonuçlarına http://www.nerminhanim.com/analiz-raporlarimiz adresinden erişebilirsiniz.

Yeşil ve olgun meyveyi birlikte anımsatan aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır.

Günlük tüm soğuk ve sıcak yiyecekler için idealdir. Direkt ve sofralık/yemeklik için uygundur.

Afiyetle tüketin...

Benzer Ürünler


Yukarı