Ürün Detayı

Erken Hasat Teneke - 1000 ml Erken Hasat Teneke - 1000 ml

Erken Hasat Teneke - 1000 ml

Marka: Ovilo

Ürün Kodu:

Kaz Dağları eteklerinden... Türkiye'nin Altın Madalyalı zeytinyağı...

İlk Hasat Yeşil Zeytin Sızması,

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının, dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir.  

27 C altında en az su ilavesi ile 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle, zeytinyağlar üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur.  

Zeytinyağların ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda saklamaya alınır. Krom tankların bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-22C derecede tutulmaktadır. 

Yağların kimyasal ve duyusal analizleri uluslararası akredite AYTB Özel Gıda Kontrol Laboratuvarları’nda yapılır. Güncel analiz sonuclarına http://www.nerminhanim.com/analiz-raporlarimiz adresinden erisebilirsiniz.

Yeşil meyvemsi aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır. .  Sağlık icin gerekli olan E vitamini , bio fenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyedir. 

Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde, pilav, makarna, ekmek, pizza ve ızgara balık üzerine çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir.  Sofralık ve yemeklik için de uygundur.

Afiyetle tüketin...

Benzer Ürünler


Yukarı