Markalar

Laleli

Laleli

Zeytinyağı ve sağlık

Laleli ailesi; insan sağlığı ve çevre gibi laboratuvar ve değişik sektörlerdeki birikimini adalılık (Midilli) ve aile kökeninden gelen zeytin ilişkisiyle birleştirip, zeytinyağını, lezzeti yanında antioksidan gücünü de koruyarak üretmeyi, dolayısıyla zeytin ziraat sektörünün eski saygınlığını kazanmasına katkıda bulunmayı ilke edindi.

Laleli'nin Edremit Körfezi zeytinlerini seçmesinin nedeni, bu bölgedeki zeytinlerin zengin organoleptik (duyu organlarını etkileme yeteneği) yapıya sahip olması. Zeytinyağı yapımında da, zeytinin içerdiği flavonoidleri (güçlü antioksidan özellik taşıyan bitkisel kökenli bileşikler) doğal ve en uygun kombinasyonda elde etmeye ve korumaya yönelik bir süreç izleniyor.

İyi bir zeytinyağı, zeytinin kalitesi kadar, üretim sürecine de bağlıdır. Laleli yağları için zeytin doğru zamanda, zedelenmeden toplanıp, bekletmeden nakledilir. Üretim ve stoklamada, oksidasyonu en düşük düzeyde tutmaya özen gösterilir ve kimyasal parametrelerin yanında lezzet ve vitamin-E düzeyi takip edilir. İşlenme aşamasında, su ile temas en aza indirgenerek, aşırı mekanik güç uygulanmadan, su yerine mümkün olduğunca karasu kullanılır ve işlemler soğuk ortamda gerçekleştirilir.

Beş yılda 13 uluslararası madalya ile ödüllendirilen Laleli zeytinyağları,

üretimin her kademesini ana kuruluşu olan Düzen Laboratuvarlar Grubu bünyesinde Düzen-Norwest Çevre Laboratuvarının kontrolünde tutup, TSE ve International Olive Oil Council (IOOC)’un öngördüğü tüm parametreler doğrultusunda takip etmektedir.

 

Ürünleri inceleyin >


Nar Gourmet

Nar Gourmet

Anadolu'nun binlerce yıllık tarihinden, eşsiz zenginlikteki kültüründen, bereketli topraklarından damıtılan lezzetlere hayatınızda yer açın!

Nar Gourmet, 2007'den bugüne, Anadolu'nun doğal ve bölgesel ürünlerini geleneksel yöntemlere tamamıyla bağlı kalarak, her biri, bölgesinin karakteristik özelliklerini kusursuzca yansıtan bu özel lezzetleri hem Türkiye hem de dünyaya sunuyor. Soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağları da bu özel lezzetlerin en başında geliyor.

En önemli hedefi, Anadolu'nun binlerce yıllık tarihinden, eşsiz zenginlikteki kültüründen, bereketli ellerinden damıttığı, günümüze kadar ulaşabilmiş ya da ulaşmakta zorlanan lezzetlere hayatımızda yeniden yer açmak, her birine Anadolu'nun cömert dokunuşuyla hayat vermek...

Kâh Akdeniz'den, Ege'den tatlı bir esinti getirmek, kâh Anadolu güneşinin iyileştirici sıcaklığını taşımak ellerinize...

Dünyada tarımın ilk yapıldığı yer olan, bioçeşitliliği ile müthiş bir zenginlik sunan Anadolu topraklarının nadide lezzetleri, Anadolu'nun bilgeliği, sevgisi ve bereketiyle geliyor sofralarınıza...

 

Ürünleri inceleyin >


Ovilo

Ovilo

Gurme zeytinyağının, Kazdağı'nın eteklerinden, sofranıza uzanan yolculuğu…

2012 yılında Altınoluk - Avcılar köyünde 52 dönümde 800 ağaçla zeytinciliğe başlayan Nermin Hanım Zeytinliği, bugün toplam 500 dönüm üzerinde 8000 adet asırlık zeytinden oluşuyor.

Kazdağı eteklerinde Altınoluk Avcılar, Güre, Çamlıbel, Kızılkeçili, Dereli köyleri yamaçlarında bulunan Nermin Hanım Zeytinliği için, bölge seçiminde, en kaliteli yağları elde edebilmek için özellikle hafif eğimli, yazın sürekli rüzgar alan, denize yamaç bol oksijen üreten Kazdağı etekleri tercih edildi.  

Kazdağı, dünyanın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biri. Bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahip. Dünyada, en kaliteli zeytinyağları üç bölgede üretiliyor: Edremit Körfezi Kazdağı etekleri, İtalya Toscana ve Yunanistan’ın Girit bölgeleri.

Yolculuğuna, ulusal ve uluslararası birçok ödülle motive olarak devam eden Ovilo, sağlığın ve mutluluğun eksik olmadığı, yemek yemenin ayrı bir zevk verdiği sofralar hayal ederek, mutfağın ve doğal yaşamın her alanında mucizeler yaratıyor.

 

Ürünleri inceleyin >


Sedena

Sedena

Doğal zeytinyağı sabunu

Sedena, 2002 yılında başladığı doğal zeytinyağı sabunu macerasına Kuzey Ege Karaağaç-Gömeç / Balıkesir’deki modern ve hijyen üretim tesislerinde devam ediyor.

Doğal zeytinyağı sabunu ve türevleri üzerinde çalışan Sedena, özel üretim metotları ve formüller kullanarak dünya kalitesinde doğal zeytinyağı sabunları üretiyor ve ürettiklerini yurtiçi ve yurtdışında kullanıma sunuyor.

Fabrikasını her zaman ziyarete açık bulunduran Sedena, her sabunun iyi üretim şartlarında, doğru formüllerle, gıda kalitesindeki zeytinyağlarından ve dünya standardında kaliteli hammadelerle üretiyor. Üretiminde sentetik koruyucular, boyar maddeler ve tuzu kesinlikle kullanmayan Sedena, hiçbir çevresel atık oluşturmuyor.

Ürünleri inceleyin >Yukarı